znicz, zmarł, film

Zmarł wybitny polski aktor. Znany z produkcji tj.: ,,Świat według Kiepskich”, ,,Ojciec Mateusz”, ,,Na dobre i na złe”, czy ,,Czterdziestolatek”

Teatralny i filmowy świat polskiego kina żegna kolejnego znakomitego aktora. W wieku 89 lat odszedł Roman Kłosowski.

O śmierci odtwórcy wielkich teatralnych i telewizyjnych ról informuje na swoim Facebook’u warszawski Teatr Syrena: Z wielkim smutkiem żegnamy wspaniałego aktora i kolegę, Romana Kłosowskiego (1929-2018)  – zespół Teatru Syrena.

[ZOBACZ: GRÓB SŁYNNEGO ”Czterdziestolatka” W OPŁAKANYM STANIE. Córka zareagowała na medialną nagonkę!]

Telewizyjnym debiutem Romana Kłosowskiego był film z 1953 roku zatytułowany ,,Celuloza”. Kłosowski znany jest również, jako odtwórca roli Maliniaka w serialu ,,Czterdziestolatek” oraz kasiarz Maksymilian Konieczko w filmie ,,Rzeczpospolita babska”.

Aktor znany jest również z serialowych występów w produkcjach takich jak: ,,Świat według Kiepskich”, ,,Ojciec Mateusz”, ,,Na dobre i na złe”.

W 2016 roku nasiliły się problemy aktora ze wzrokiem, na zdrowiu odbiła się również śmierć jego ukochanej żony – Krystyny. W tym roku stan zdrowia niesamowicie się pogorszył, czego skutkiem było przeniesienie artysty do dom opieki. Aktor zmarł 11 czerwca 2018 roku, w wieku  89 lat.

[ZOBACZ: GRÓB SŁYNNEGO ”Czterdziestolatka” W OPŁAKANYM STANIE. Córka zareagowała na medialną nagonkę!]

źródło: facebook / TVP / fot.: facebook / fot.: pixabay