Egzamin Gimnazjalny UNIEWAŻNIONY!

Egzaminy gimnazjalne dobiegają końca a tymczasem na jaw wychodzą nowe fakty. Policja ustaliła kto opublikował przed rozpoczęciem części humanistycznej arkusz na jednym z portali społecznościowych. Stanowisko Komisji Egzaminacyjnej jest jednoznaczne.

 

Jest charakterystyka, bohater, który kierował się ważnymi wartościami w życiu”, „Otworzyliśmy arkusz z nauczycielką” – te wpisy jednego z użytkowników Twittera dotyczące egzaminu gimnazjalnego 2018 z języka polskiego wywołały burzę wśród uczniów.

Temat zadania otwartego podany przez internautę okazał się prawdziwy. Konto zostało już usunięte, nie można więc na razie zweryfikować o której godzinie zamieszczono wpis dotyczący egzaminu gimnazjalnego 2018 z języka polskiego. Niektórzy gimnazjaliści twierdzą, że zobaczyli post na Twitterze jeszcze przed wejściem do sali.

Marcin Kiloms, dyrektor CKE, w rozmowie z Wirtualnym Portalem tłumaczy: – „Unieważnienie egzaminu z języka polskiego jest faktem, nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak dużo osób zobaczyła tweeta przed rozpoczęciem egzaminu. Niestety konsekwencje lekkomyślnego zachowania poniosą wszyscy zdający w tym roku.”

Dyrektor CKE w ciągu kilku dni ustali nowy termin egzaminu humanistycznego.