To KONIEC ery SMS-ów?! SPRAWDŹ co je zastąpi!

Operatorzy sieci komórkowych podsumowali okres świąteczno-noworoczny. Dane są intrygujące i świadczą o tym, że użytkownicy smartfonów wcale nie odłożyli ich na półki.

 

Przez trzy świąteczne dni – 24-26 grudnia 2017 – zużyto łącznie 85242 GB danych. Dla porównania, w trzy dni poprzedzające święta – tj. 21-23 grudnia 2017 – użytkownicy wykorzystali 89858 GB danych. Wynika z tego, że przez święta zużyto tylko o 5,4 proc. mniej danych niż w normalne dni.

Jakby się mogło wydawać nie oznacza to, ze uciekamy od rodzin. Wręcz przeciwnie, chcemy być z nimi w stałym kontakcie. Według Virgin Mobile, na aplikacje służące do komunikacji – Facebook, Messenager, Twitter a niekiedy jeszcze GG czy ask.fm – tylko w  Wigilię zużyto 4831 GB danych. Natomiast przez całe święta było to 13023 GB. To jedynie o 13 proc. mniej w porównaniu z trzema przedświątecznymi dniami.

 W związku ze wzrostem popularności mobilnych komunikatorów, coraz mniej osób korzysta z tradycyjnych form – SMS-ów. W czasie Świąt Bożego Narodzenia Polacy wysłali o 10 milionów mniej SMS-ów niż w roku poprzednim.
Pomimo, że SMS-y są wciąż popularne, nie da się ukryć, że najlepsze czasy są już dawno za nimi. Czy zatem komunikację mobilną zdominują nośniki internetowe?
Nie do końca, bo na horyzoncie jest już nowy format -RCS. Jak twierdzą niektórzy, może być następcą SMSów. Czym różni się od nich? 

 

Po pierwsze użytkownicy otrzymają możliwość wysyłania różnych plików multimedialnych aż do 100 MB. Czyli znacznie więcej niż w przypadku MMS-ów, o SMS-ach nie wspominając. Będą też rozmowy grupowe, możliwość współdzielenia plików oraz otrzymywanie informacji, kto odczytał wiadomość.

RCS ma funkcje typowego, współczesnego komunikatora. Jest jednak jedna różnica – będzie można z niego korzystać praktycznie z automatu, ponieważ nowe telefony od razu będą go obsługiwać. Bez konieczności zakładania konta, jak jest to w przypadku internetowych komunikatorów.

źródło; money.pl

źródło zdjęcia: