Ksiądz ogłosił z ambony, że JEST OJCEM! Co na to biskup? Ta decyzja dopiero ZASKAKUJE! Kościół miejscem miłosierdzia czy PATOLOGII?!

To musiało być ogromne zaskoczenie dla wiernych z parafii pod wezwaniem Matki Bożej ze Wzgórza Funchal w Portugalii. Proboszcz tamtejszej parafii pod koniec minionego roku ogłosił, że ma dziecko. Duchowny oficjalnie uznał ojcostwo i zrzekł się obowiązków kapłańskich. 

 

 

Zaskakującym okazał się fakt, że diecezja stwierdziła, że ksiądz może pozostać duszpasterzem. Biskup, któremu podlegał proboszcz, docenił uczciwość księdza i stwierdził, że może on nadal pełnić swoje obowiązki. „Kościół jest miejscem miłosierdzia, w którym Bóg wybacza wszystko, jednak podwójne życie jest nie do zaakceptowania” – napisał w oświadczeniu.

 

 

Ostatecznie proboszcz zdecydował się nie rezygnować z kapłaństwa. „Będzie mógł wykonywać swoją posługę duszpasterską w określonych czynnościach, które zostaną mu powierzone przez biskupa” – podkreśliła diecezja. Jednocześnie duchowny zapewnia, że będzie uczestniczył w wychowaniu córki.

 

źródło: wp.pl

źródło zdjęcia: pixabay.com