Macierewicz nas ZASKOCZY(Ł)?! TRANSSEKSUALIŚCI do wojska?!

Do tej pory transseksualizm był na liście schorzeń i ułomności, uniemożliwiających służbę w Wojsku Polskim. Wszystko wskazuje jednak na to, że może się to zmienić. A to ze względu na dokument przygotowany przez drużynę Antoniego Macierewicza! Projekt nowej uchwały, ma zastąpić przepisy, które obowiązywały od 14 lat.

 

W momencie gdy zmiany proponowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej wejdą w życie, transseksualiści zasilą szeregi naszego wojska. Sam Macierewicz nie wygłosił na ten temat żadnej opinii, jednak jako szef resortu będzie musiał podpisać się pod nowym rozporządzeniem.

 

Czym są spowodowane zmiany? Jest to efekt działalności Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji. 

Do tego momentu, jeśli komisja lekarska orzekła transseksualizm, przyszły kandydat na żołnierza musiał pożegnać się z marzeniami. Dostawał kategorię E, czyli był osobą trwale i całkowicie niezdolną do czynnej służby wojskowej. 

Możemy jedynie się domyślać, że minister znany z konserwatywnych poglądów nie będzie zadowolony  z tego rozwiązania. Jak będzie, o tym przekonamy się wkrótce. Należy zaznaczyć, że w innych krajach nie jest to nic nadzwyczajnego. Transseksualiści mogą służyć np w niemieckim wojsku. 

źródło: defence24.pl

źródło zdjęcia: pixabay