Miły GEST RZĄDU! Ok 18 tys. dostanie prezenty! SPRAWDŹ czy się ZAŁAPIESZ!

W roku 2018 będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę nieodległości. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, przygotowało z tej okazji jubileuszowe pakiety dla 18-latków, którzy wyrobią w tym roku paszport.

 

 

Wniosek o wydanie paszportu, można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego, ewentualnie w punkcie paszportowym, na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zameldowania. Natomiast za granicą, paszport można otrzymać za pośrednictwem konsulatu. 

 

W 2018 wraz z nowym dokumentem, każdy młodzieniec otrzyma kopertę z wizerunkami: Piłsudskiego, Dmowskiego, Kwiatkowskiego, Narutowicza i innych ważnych osobistości ze świata historii. Oprócz tego urzędnik wręczy flagę Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz przewodnik z opisem, jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

 

Dla wielu osób prezent będzie zaskoczeniem.  Jednak wszystkich informacji na ten temat na pewno udzieli urzędnik. Ponadto o szczegółach akcji „Pakiet na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości/start w dorosłość” informują plakaty w placówkach, w których składane są wnioski.

 

 

źródło: wp.pl

źródło zdjęcia: pixabay.com