ILE PIENIĘDZY dostaną skoczkowie za zdobycie brązowego medalu? Te sumy robią wrażenie! Zapewnili sobie również…

Nasza drużyna skoczków zdobyła pierwszy w  historii drużynowy medal w skokach narciarskich na igrzyskach olimpijskich. Sukces dla trójki z nich ma również duże znaczenie finansowe, dlatego że zapewnił im prawo do olimpijskiej emerytury. Oprócz tego Skoczkowie dostaną ponad 50 tys. zł nagrody.

 

Wycena medali na tegorocznych igrzyskach przedstawia się następująco: za złoty medal sportowcy dostają 120 tys. zł, srebrny 80 tys. zł, a brązowy 50 tys. zł. Medale w konkursach drużynowych są j warte zaledwie  75 proc. tego co indywidualne, dlatego każdy z brązowej drużyny skoczków otrzyma 37,5 tys. zł.

Dodatkowo nagrodę dołoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szacuje się to na ok 13,8 tys. zł. Łącznie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot dostaną więc po 51,3 tys. zł na głowę.

Do tego dochodzi jeszcze sportowa emerytura, w wysokości 2,6 tys. złotych. Kamil Stoch zapewnił ją już sobie cztery lata temu w Soczi, natomiast jego koledzy dostaną ją dzięki tegorocznej wygranej. Sportowcy zaczną ją dostawać po 40 roku życia.

 

źródło: fakt.pl