„Wielkie OSZUSTWO BIEDRONKI” – UWAŻAJ na…

Sieć sklepów „Biedronka” od niedawna wprowadziła do oferty nowy produkt – czekoladę wegetariańską. Tak. Wegetariańską. Czym zatem jest „nowość” od portugalskiego giganta?

Dziennikarze portalu „Dziecko i Figura” dokładniej przyjrzeli się ostatniej propozycji popularnego dyskontu – w końcu to czekolada inna niż wszystkie, wszak jest wegetariańska. Co to oznacza w Biedronce?

„Czekoladę Wegetariańską” najlepiej obrazuje jej skład : kakao, tłuszcze roślinne, mleko, cukier… Brzmi znajomo? Taki skład ze zmiennymi proporcjami Kakao mają … właściwie wszystkie czekolady na rynku.

„To mniej więcej tak, jak „masło bez konserwantów” sprzedawane przez jednego z polskich producentów. Było to zwykle masło z 83% udziałem tłuszczu. Zadziałał napis na opakowaniu. Nie szkodzi, że masło nie ma konserwantów, a czekolada jest standardową czekoladą. Wystarczy napisać coś truistycznego, polski konsument w większości nadal nie czyta etykiety. Niestety nasza świadomość ciągle raczkuje” – mówi prezes zarządu PR Media Group LTd.

”Wielkie Oszustwo Biedronki! Inaczej tego nazwać nie mogę. Uważajcie na takie akcje!” – grzmi jeden z czołowych działaczy wege w kraju.