Wstrzymujesz kichanie? NIGDY WIĘCEJ TEGO NIE RÓB! Dla 34-letniego Brytyjczyka skończyło się to tragicznie! SPRAWDŹ skutki takiego odruchu!

Zebrało ci się na kichnięcie? Nigdy się nie powstrzymuj! – zalecają lekarze. Skutki wstrzymywania mogą być bardzo poważne. Najlepszym tego przykładem jest historia 34-latka z Wielkiej Brytanii. Skutkiem wstrzymania jego kichnięcia był uraz szyi. Mężczyzna spędził w szpitalu 2 tygodnie.

 

Zamiast kichnąć zacisnął palce na nosie i trzymał usta zamknięte podczas silnego kichnięcia. Poczuł mocne uderzenie w szyję. Zaraz po zdarzeniu nie widział żadnych skutków. Wszystko wyszło już kilka godzin później. Zaczęła boleć go szyja i gardło, oprócz tego spuchł i zmienił mu się głos.

 

Mężczyzna wyznał, że od zawsze starał się powstrzymać kichnięcie. Według niego ten odruch jest bardzo niegrzeczny i niehigieniczny.

 

Lekarze badający chorego znaleźli w jego tkance miękkiej pęcherzyki powietrza. Na zdjęciach rentgenowskich było widać smugi powietrza w okolicy gardła i rozległą rozedmę w przedniej części szyi. Opisując to bardziej obrazowo, pacjent próbując powstrzymać kichnięcie, w rzeczywistości „wydmuchał” małą dziurę w gardle!

 

Mężczyzna otrzymywał antybiotyki i musiał być karmiony przez rurkę. Na szczęście nie doszło do trwałych uszkodzeń.

 

źródło: fakt.pl

źródło zdjęcia: demotywatory.pl