W zabytkowym mieście sprzedają „PAMIĄTKI” ZE SWASTYKAMI! SPRAWDŹ czy to KONIEC ceramicznej kariery tego miasta?! Kto pójdzie siedzieć ZA SZERZENIE FASZYZMU?! To WSTYD!

Kto z nas nie słyszał o wyjątkowej ceramice artystycznej tworzonej w Bolesławcu? Jest tam mnóstwo  zakładów, wytwarzających prawdziwe arcydzieła. Co za tym idzie, wiele sklepów, które je oferują .Jedną z ulic przepełnionych takimi sklepami jest ulica Kościuszki w Bolesławcu, na której znajduje się „Sklep firmowy”.

 

Nie jest on jednak powiązany, z żadną z największych fabryk w tym mieście. Jak relacjonują odwiedzający – miejsce na pierwszy rzut oka jest wspaniałe. Naczynia, które można tam kupić to prawdziwe cudeńka! Jednak na szarym końcu niewielkiego sklepiku, tuż przy ścianie można zobaczyć MUNDUR SS, CZAPKĘ WERMACHTU oraz akcesoria ze SWASTYKAMI. Oprócz tego figura z popiersiem Hitlera!

 

 

Jak cenią się takie gadżety? Opaskę ze swastyką można dostać za 110 zł lub 25 euro. Dlaczego ceny w dwóch walutach? Bolesławiec leży niedaleko granicy z Niemcami, w mieście można spotkać wielu obywateli tego kraju, którzy chętnie kupują naszą ceramikę.

 

flaga ze swastyką

Gdzie zostały  wyprodukowane faszystowskie gadżety?   Na ten moment „pamiątki” zabezpieczyła policja, natomiast całą sprawą zajęła się prokuratura. Polskie prawo stanowi, że rozpowszechnianie faszyzmu, jest w Polsce zagrożone grzywną, karą wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

 

źródło: bezprawnik.pl

źródło: pixabay.com