Zażywasz TEN lek? Możesz mieć problemy z PŁODNOŚCIĄ! Sprawdź zanim będzie za późno

Prawie każdy z nas sięga po leki przeciwbólowe, nie każdy jednak jest świadomy tego, że regularne zażywanie ibuprofenu może zagrażać płodności. Eksperci twierdzą, że zawarty w środkach przeciwbólowych ibuprofen znacznie obniża poziom kluczowych hormonów odpowiedzialnych za jakość nasienia.

 

Badanie zostało oparte na grupie 31 mężczyzn. Przez dwa tygodnie zażywali oni specyfiki, które miały w składzie ibuprofen. Z badań, które na łamach „New York Post” opisał jeden z zaangażowanych w badania naukowców z Uniwersytetu Kopenhaskiego wynika, że mężczyznom znacznie obniżył się poziom testosteronu. Co w efekcie doprowadziło do znacznego osłabienia ich nasienia. 

 

Zażywanie takich leków może mieć także negatywny wpływ na płodność u kobiet. Badania wykazały, że dzieci kobiet, które w trakcie ciąży zażywały zwiększone dawki ibuprofenu paracetamolu i aspiryny w trakcie ciąży mają nawet 16 razy  większą szansę na niedorozwój jąder.

 

Większość osób zażywa leki przeciwbólowe bez zastanowienia się nad konsekwencjami ich działania. Coraz więcej osób uzależnia się od takich specyfików. Warto więc wiedzieć, co spożywamy i jakie są tego skutki. W szczególności wtedy gdy chcemy starać się o dziecko, albo w przypadku kobiet – jesteśmy w ciąży

 

źródło: New York Post

źródło zdjęcia: pixabay.com